6 Haziran 2011 Pazartesi

iPod Güncesi: Sycn Problemi

Merhaba arkadaşlar ,

Şimdi size Sync problemimi nasıl hallettiğimi anlatacağım. Normalde bilgisayara bağladığınızda iPodunuzu , iTunes programı otomatik olarak açılıyor ve bilgisayarda iTunes programında yaptığınız ancak iPodunuzda olmayan değişiklikler varsa direk iPodunuz sycn ediyor yani iPodunuzu eşzamanlıyor. Bilgisayarda iTunes altında olan dosyalar ile sizin iPodunuzda olan bilgileri birbirine kopyalıyor. Benim ilk başta sycn edememe sebebim ise bilgisayarıma iPodumu kayıt ettirmemiş olmamdan kaynaklıymış. Apple a kaydımı yaptırmıştım ancak ayrıyetten bilgisayara kayıt ettirmem gerekiyormuş ve duyduğum kadarıyla bir pc de en fazla 5 iPod kullanılıyormuş. ( Tam terside olabilir arkadaşlar :) bir iPod en fazla 5 bilgisayarda kullanılıyor olabilir. ) Neyse en sonunda kaydımı yaptıktan sonra iPodumu kullanmaya başladım ve zevki buradan geldi :)


İlk başlarda kendime sorduğum soru şu oldu : Ben bir böteli olarak ( Böte : Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bilmeyenler için açıklama yapma gereksinimi duydum :) )

teknolojiyi hayatımın her alanına entegre etmem gerekir ki bilhassa eğitime entegre etmek benim birincil vasfım olmalı. Ben kendi kişisel bilgisayarım , cep telefonum olmasına rağmen bunu neden kullanamıyorum şeklinde olmuştu. =)


21.yüzyıl gençliği ve Y kuşağı olarak teknoloji yakından takip etmeli ve onunla yaşamayı öğrenmeliyiz diye düşünüyorum :) Bu arada sizinle bir link paylaşmak istiyorum. iPod kullanmaya yeni başlayanlar için yararlı olacağını düşündüğüm bir site : http://www.iphoneturkey.biz/yeni-baslayanlara


Hoşçakalın ve esen kalın ...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder